وبلاگ

در

لنت ترمز یکی از اساسی ترین قطعات سیستم ترمز خودرو به حساب می آید. درست است که این قطعه کوچک است اما می تواند نقش مهمی در افزایش ایمنی یک خودرو داشته باشد و حفظ سلامتی سرنشینان را تضمین نماید. همانطور که می دانیم لنت های ترمز طول عمر معینی دارند و بعد از مدت زمانی باید مورد تعویض قرار بگیرند. به طور کلی می توان گفت یک لنت ترمز مرغوب لنتی است که در دمای کمتر بهترین عملکرد را از خود نشان دهد، ساییدگی کمتری داشته باشد و سر و صدا ایجاد نکند و همچنین طول عمر مناسبی داشته باشد. به علاوه یک لنت ترمز خوب می بایست در شرایط متفاوت عملکرد مناسبی را از خود ارائه دهد و بتواند همواره اصطحکاک مناسبی را ایجاد کند تا در کمترین مدت زمان ممکن خودرو را متوقف کند.

در

بسیاری از تصادفات رانندگی به علت عدم توجه رانندگان به جلو می باشد که این عدم توجه میتواند بر اثر عواملی مانند خستگی، حواس پرتی، پیام دادن و صحبت کرن با گوشی، بازی با افراد و حیوانات خانگی داخل ماشین و… به وجود بیاید. حال اگر سیستمی باشد که به کمک راننده بیاید و او را از احتمال وقوع تصادفات قریب الوقوع آگاه کند می توان تا حد زیادی از خسارات و آسیب های وارد شده به افراد و خودروها در اثر تصادفات جلوگیری نمود.

در

همانطور که می دانیم کاور خودرو به منظور افزایش زیبایی ظاهری خودرو و هم چنین محافظت از بدنه مورد استفاده قرار می گیرد. در گذشته تنها از پولیش برای برق انداختن بدنه استفاده می کردند اما امروزه کاور کردن در طرفداران تیونینگ خودرو جایگاه ویژه ای پیدا نموده است. زیرا همانطور که اشاره شد، کاور کردن علاوه بر افزایش زیبایی ظاهری خودرو موجب محافظت از بدنه در برابر آفتاب، گرما، سرما، خط و خش، رطوبت، زنگ زدگی،ضربات سطحی، باران اسیدی و… خواهد شد.

در

با پیشرفت تکنولوژی و صنعت خودروسازی متخصصان و طراحان خودرو برای جلوگیری از افزایش تعداد کشته شدگان در تصادف های جاده ای و تلفات ناشی از آن قابلیتی را در خودرو ها اضافه کردن اند تا خودرو ها ایمن تر و رانندگی با آن ها بی خطرتر شود، که یکی از این پیشرفت ها ایربگ یا همان کیسه هوا می باشد. که در ادامه به بررسی کیسه هوا (ایربگ) و نحوه کار آن می پردازیم.