کیسه هوا (ایربگ) و نحوه کار آن

در
دسته بندی ها: درباره قطعات خودرو, محافظت از سرنشینان خودرو

با پیشرفت تکنولوژی و صنعت خودروسازی متخصصان و طراحان خودرو برای جلوگیری از افزایش تعداد کشته شدگان در تصادف های جاده ای و تلفات ناشی از آن قابلیتی را در خودرو ها اضافه کردن اند تا خودرو ها ایمن تر و رانندگی با آن ها بی خطرتر شود، که یکی از این پیشرفت ها ایربگ یا همان کیسه هوا می باشد. که در ادامه به بررسی کیسه هوا (ایربگ) و نحوه کار آن می پردازیم.

قابلیت مهم تمامی خودروها

کیسه هوا امروزه یکی از قابلیت های مهم و الزامی می باشد. ایبرگ ها تنوع بسیار زیادی دارند و خودرو سازان برای کسب امتیاز بهتر محصولاتشان در بخش ایمنی همواره سعی می کنند، تا این قابلیت را بهینه تر کنند. اما استفاده از این سیستم نیاز به دانستن برخی از قوانین و اجرای آن ها توسط مالکان و رانندگان خودرو دارد. برای دانستن این قوانین باید بدانید اصلا کیسه هوا چیست و چه کاربردی دارد، با ما همراه باشید.

کیسه هوا چیست؟

کیسه هوا یک بالشت اضطرایی و بسیار مهم در ماشین می باشد که در هنگام تصادف به صورت خودکار پر از باد می شود و مانند محافظ بین سرنشین و خودرو قرار می گیرد، کیسه هوا یا همان ایربگ از برخورد افراد با بدنه داخلی خودرو جلوگیری کرده و مانع از آسیب دیدن آن ها می شود. ایربگ بعد از کمر بند ایمنی، دومین وسیله مهمی است که جهت ارتقای ایمنی خودرو ها مورد استفاده قرار می گیرد.

این کیسه هوا نیز همانند کمربند ایمنی سال ها در انتظار تاییده برای ارائه و نصب در خودرو ها بوده است. بر اساس آمار جهانی استفاده از ایربگ باعث کاهش میزان مرگ و میر های ناشی از تصادف را توانسته تا 63 درصد کاهش دهد.

کاربرد کیسه هوا

معمولا هنگام تصادفات چه در زمان برخورد دو خودرو با هم و یا برخورد خودرو با یک مانع، ماشین با سرعت و تقریبا به صورت ناگهانی متوقف می شود. در زمان ایستادن ماشین سرنشینان تحت نیروی وارد شده به سمت جلو پرتاب می شوند. در صورتی که آن ها از کمربند ایمنی استفاده کرده باشند، احتمال آسیب به پیشانی، چانه و گردن بسیار کم می شود. آسیب های وارده به این نواحی بر اثر برخورد سرنشین با جلو داشبورد و راننده با فرمان است.

در این زمان است که کیسه هوا یا همان ایربگ کارایی خود را به تمامی افراد نشان می دهد، با باز شدن به موقع آن شدت ضربه تصادف را به بخش های دیگر بدن که دارای مقاومت بیشتری هستند انتقال می دهد و فشار وارده بر گردن و پیشانی که از حساسیت بسیار بالایی برخوردار بوده کاهش می دهد.

ایربگ های متفاوت

 کیسه هوای موجود در فرمان و داشبورد ماشین یکی از ساده ترین نوع ایربگ می باشد. امروزه ایربگ های متفاوتی در مجهز ترین و به روز ترین خودرو ها وجود دارد که قادراست، از تمامی سرنشینان خودرو چه در عقب و چه در جلو محافظت کند و تنش و فشار وارده ناشی از تصادف را تا حد زیاد دفع کرده و مانع ایجاد آسیب های شدید در افراد می شود.

بعضی از این ایربگ ها از کنار پنجره ها شروع به باد کردن می کنند، در این صورت پس از شکستن شیشه ها اسیبی به افراد وارد نمی شود.

چگونگی کارکرد ایربگ یا کیسه هوا

در قسمت جلویی ماشین دو سنسور الکترومکانیکی وجود دارد. که در هنگام برخورد ضربه شدید، اطلاعات و هشدار های لازم را به دستگاه کنترل مرکزی منتقل می کند. این اطلاعات می تواند از طریق یک و یا هر دو سنسور ها ارسال شود.

پس از آن کامپیوتر خودرو از طریق ارسال سیگنال های مخصوصی می تواند مدار پرده خازنی جرقه زن را فعال کند بعد از آن نیتروژن که حاصل سوختن همین خازن هاست محفظه را به سرعت پر می کند. سرعت پر شدن این کیسه به قدری زیاد است، که پس از تصادف شتاب آن را متوجه نخواهید شد.

نقش کمربند ایمنی و کیسه هوا

 این کیسه قادر است در کسری از ثانیه تمامی فضای مقابل سر و صورت افراد را پر کند و از برخورد آن ها با داشبورد و فرمان جلوگیری کند. کمربند نیز همانند این وسیله در صورت ایست ناگهانی ماشین سفت شده و اجازه پرت شدن فرد به جلو را نخواهد داد. وجود همزمان این دو باعث جلوگیری از آسیب دیدن سرنشینان می شود. به همین علت قوانین راهنمایی و رانندگی شما را موظف به بستن کمربند ایمنی می کند.

عملکرد کیسه هوا پس از توقف ماشین

پس از ایستادن ماشین هوای درون کیسه از سوراخ های ریز روی آن کم کم خارج می شود و اجازه می دهد سرنشین از خودرو پیاده شود. سرعت کل این فرایند انتقال اطلاعات و روج کیسه هوا باید با سرعت تصادف یکسان باشد، تا پیش از اصابت ضربه ای به سر و صورت سرنشین، کیسه هوا پر شود.

گاز سدیم آزید

تنظیم سرعت پر شدن این کیسه بر عهده دستگاه کنترل مرکزی می باشد، اما می توان گفت سرعت آن معادل 322 کیلومتر در ساعت است. یکی دیگر از گاز های که در زمان پر شدن وارد کیسه هوا می شود سدیم آزید می باشد. سدیم آزید یک ماده حساسیت زا می باشد، به همین علت بعضی از افراد پس از تصادف و باز شدن ایربگ احساس خارش بر روی پوست می کنند. به همین خاطر تجربه بسیار ناخوشایندی در زمان خروج ایربگ خواهند داشت.

تشبیه بازشدن کیسه هوا به رینگ بوکس

بعضی از افراد که تجربه باز شدن ایربگ یا کیسه هوا را داشتند، همواره اعلام می کنند که باز شدن آن مانند برخورد یک مشت سنگین در رینگ بوکس است. به همین خاطر پس از تصادف گوش های آنان شروع به سوت کشیدن می کند، اما در عین حال قادر است ایمنی افراد را تامین کند.

نکته بسیار مهم درباره زمان فعال شدن کیسه هوا می باشد. کیسه هوا زمانی شروع به باد کردن می کند که تصادف در سرعت های بالا اتفاق بیافتد.

دلایل کار نکردن کیسه هوا

از مهم ترین دلایلی که ممکن است باعث کار نکردن کیسه هوا شود می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

در صورتی که تصادف به صورت نقطه ای باشد به طوری که تنها یک نقطه از بدنه آسیب دیده باشد، ایربگ عمل نخواهد کرد.

زمانی که نیرو به صورت تدریجی به بدنه وارد شود و یا ضربه های وارد شده با شدت بالا نباشند. این عمل نشان دهنده برخورد ماشین با سرعت کم است.

در صورت خراب بودن و یا بهم خوردن تنظیمات کامپیوتر ماشین به طوری که کامپیوتر بر اساس تنظیماتش نتواند توقف ناگهانی ماشین را از تصادف تشخیص دهد و هشدار خطر اعلام کند.

سخن پایانی

در صورتی که کیسه هوا عمل می کند و یا به صورت ناقص باد شود باید آن را به یک تعمیر کار ماهر و مجرب نشان دهید. زیرا کیسه هوا در صورتی که یک بار باز شود دیگر غیر قابل استفاده بوده و باید مجددا تنظیم شود. هر چند ممکن است در زمان باد شدن کیسه هوا ضربات سنگینی به بدن شما وارد شود، اما بهتر از آسیب دیدن بدن و در نتیجه مرگ است. خرید ایربگ انواع خودرو ها در بخش کیسه هوا میچرخه.